Site Overlay

Zasady

Kolejna edycja Dnia Kuchni Polskiej przed  za kilkanaście dni tysiące ludzi spotka się ponownie na największym polskim przyjęciu urodzinowym by radośnie świętować setny jubileusz odzyskania niepodległosći. Narodowe Święto Niepodległości to przecież urodziny Polski. Ten szczególny w polskim kalendarzu dzień można tak właśnie potraktować i podobnie jak urodziny najbliższych biesiadnie obchodzić. Zanim zasiądziecie do stołu. Zanim zaprosicie do restauracji swoich gości. Zanim rozsmakujecie się w przygotowanych na ten dzień smakołykach zapraszamy Was na naszą stronę. Znajdziecie na niej mapę restauracji uczestniczących w naszej akcji. Będzie się systematycznie zmieniać. Zgłaszajcie Wasze restauracje do udziału w naszej akcji.

Zasady są proste. Restauracje i kawiarnie, które chcę przyłączyć się do akcji powinny spełnić trzy warunki:

1.Przygotować specjalnie na ten dzień menu, które powinno składać się z dań kuchni polskiej. Może to być zestaw obiadowy, stanowiący element lub uzupełnienie zwyczajowego menu.

2.Ceny dania lub dań przygotowanych na ten świąteczny obiad również muszą być świąteczne, czyli niższe od oferowanych przez restauracje, na co dzień.

3.Zaprosić do przyłączenia się do akcji swoich znajomych z branży, a nawet konkurencję. Przecież stół to miejsce szczególne dla polskiej gościnności.

Nie zapomnij ozdobić restaurację w biało-czerwone barwy. Mogą to być flagi, chorągiewki, ale także serwetki, obrusy, kotyliony dla gości, plakaty z logo Dzień Kuchni Polskiej, które otrzymacie i specjalne karty menu.